İlçemizde Eğitimi Tamamlanan 47 Güvenlik Korucuları İçin Yemin Töreni Düzenlendi.
 
        Şehit Abdulhalık Araz Anadolu Lisesinin kapalı spor salonunda düzenlenen törene Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz sayın Ferhat Vardar, İlçe Jandarma Komutanı binbaşı Seyfi Türkyılmaz, Özalp Cumhuriyet Başsavcısı Talha Karaahmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Salih Aksoy, İlçe Emniyet Amiri Murat Özdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar, kurum amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalar yapıldı.

        İlçe Kaymakamımız sayın Ferhat Vardar konuşmasında, ‘’Yeni göreve başlayacak olan 47 güvenlik korucularımız diğer güvenlik korucularımızla birlikte ilçemizin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden görevlerini yerine getirip terör konusunda gücümüze güç katacaklardır. Sizler ailenizle ve çocuklarınızla ülkemiz için çok değerlisiniz. Sizleri yürekten kutluyorum. İnşallah ülkemizin geleceği ortak çabalarımızla daha güzel olacaktır. Buna canı gönülden inanıyoruz. Ülkemizin birliği ve güvenliği için fedakarlıkla mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum’’ dedi.
Düzenlenen programda halk oyunları gösterileri yapıldı.
        
        Tören, Güvenlik koruyucularının yemin etmesinin ardından Kaymakamımız sayın Vardar ile Binbaşı sayın Türkyılmaz’ın 47 Güvenlik korucularımızı tebrik etmesi ile sona erdi.